Home / Fotoğrafı Ölümsüzleştirmek

Gelişen teknolojiyle birlikte 
fotoğraf hayatımızın ayrılmaz bir parçası oldu.
Yani eskiden bu sanat daha pahalıydı
şimdi ise durum çok farklı.
Gittiğimiz gezdiğimiz yerler, yediğimiz yemekler, Dostlarımız, arkadaşlarımız, gezdiğimiz gördüğümüz mekanlar. Her an her yerde çeşitli nedenlerle fotoğraf çekiyoruz, çekiliyoruz. Tek amacımız var o da yaşadığımız anı ölümsüzleştirmek. İleride o fotoğraflara bakıp anılarımızı canlandırmak o anı yaşamak yaşayabilmek.
 
Peki bu zamana kadar çekmiş olduğunuz fotoğrafları nasıl saklıyorsunuz. Öyle ya teknolojini gelişmesiyle çekilen yüzlerce fotoğrafın saklanma koşulları da önemli. Bunca emek bir anda yok olabilir. Bunun önüne geçebilmek için, ilk önce çekmiş olduğunuz fotoğrafları eleyerek yanı aynı kareden bir kaç tane olabilir onların gereksiz olanlarını kaldırmak olmalıdır. Daha sonra bu kareleri kategoriler oluşturarak yıllara göre bir diske kaydederek başka bir diske yedeklenmelidir. Bu durum da herhangi bir nedenle diskin zarar görmesi daha önceden diski yedeklediğimiz den verilerimizin kaybolmasını önleyeceğiz.
Total hits: 1202813
Current hour hits: 198
Yesterday hits: 4504
Last 24 hours visitors: 976
Current hour visitors: 97
Recent guest(s): 9
Sitedeki fotoğrafların tüm hakları ve sorumluluğu fotoğraf sahiplerine aittir. Fotoğrafların sahiplerinden izin alınmadan kopyalanması ve kullanılması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre suçtur.