Home / Kuş ve Kelebek fotoğrafçılığı

Doğa fotoğrafçılığı kategorisinde en eğlenceli ve fotoğrafçı sayısı olarak en fazla olanlardan sirası ile sayabileceğimiz kelebek ve kuş fotoğrafçılığıdır.

Doğa fotoğrafçılığı kategorisinde en eğlenceli ve fotoğrafçı sayısı olarak en fazla olanlardan sirası ile sayabileceğimiz kelebek ve kuş fotoğrafçılığıdır. Kuşlar çok çeşitli türlerde, renklerde, ve özelliklerde oldukları için zengin bir fotoğraf konusu oluşturuyorlar. aynı şekilde kelebekler de öyle. Kuşların fiziki yapıları ve yaşam alanlarında sergiledikleri davranışları nedeniyle insanlara özgü belli duygu ve davranışları tanımlamakta da sık sık kullanılıyorlar.

Kuşları fotoğraflamak bir hastalık adeta. Bir kere yakalandınız mı bir daha kurtulmanız çok zor. Bu yüzden iyi düşünmek lazım 
Kelebekleri de yakalamak çok zordur kelebekleri uyanmadan yakalayabilmek için sabahın ilk ışıklarıyla kelebeklerin yaşamakta olduğu bölgelere gitmiş olmalısınız. Sizelere poz vermekten çekinmeyen kelebekleri yakaladıkça iştahınız bir o kadar artmaktadır.
Kuş fotoğrafçılığı diğer fotoğraf dallarına göre biraz daha zor, emek, zaman, bilgi birikimi ve maddi imkan isteyen bir daldır. İyi fotoğraflar için zorlu arazi koşullarına, soğuğa, sıcağa, uzun süren yürüyüşlere ve saatlerce beklemeye dayanıklı olmak gereklidir. Elbette ki bahçeli evinizde elinizde çayınızla balkondan da kuş fotoğrafı çekilebilir ancak bu çok çok kısıtlı ve yetersiz olacaktır. Çok özel ve güzel fotoğraflar için emek, sabır ve itina gerektirir.

 

Total hits: 1202716
Current hour hits: 196
Yesterday hits: 4504
Last 24 hours visitors: 978
Current hour visitors: 107
Recent guest(s): 18
Sitedeki fotoğrafların tüm hakları ve sorumluluğu fotoğraf sahiplerine aittir. Fotoğrafların sahiplerinden izin alınmadan kopyalanması ve kullanılması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre suçtur.