Home / Stresten Uzaklaştıran Hobi Fotoğraf

Değerli dostlar, hayatımızda her insan da olduğu gibi benim ve sizlerin yaşamış veya yaşamak ta olduğu stresten bahsedeceğim.
Elbette stres siz insan olamaz ancak bu hadiseyi büyütmeden kendimizden nasıl uzaklaştırabiliriz onu sizlere yazmaya çalışacağım. Öncelikle ülkemizde insanların senelere göre yaşama biçimleri farklıdır. Mesela 1900 lu yıllarda yaşayanlarla 1950 li yıllar arasında yaşayanlar arasında büyük farklar vardır. Yine 1960 lı yıllarda yaşayanlarla 2019 lu yıllarda yaşayanlar arasındaki farklarda önceki yüzyılda yaşayanlara göre farklıdır.   Biz günümüz olan 2019 yılını anlamaya ve anlatmaya çalışacağız. Günümüzde artık tüketim son derece artmıştır. Her türlü alet, edevat, teknolojik alet,  giyim, kuşam, yiyecek ve içeceklerin ayağımıza kadar sunulması elbette stresli ortamı daha da artırmaktadır. Hesaplamalar bütçeye göre yapılmadığından insanlar kendini stresin içinde bulmaktadır. Elbette stresle ilgili daha çok nedenler vardır.

Peki  Stres ortamını nasıl minimize ederiz.
Öncelikle her insanın bütçesine göre iyi bir hobisi olması lazım. Bu hobileri izinli olduğu müsait günlerde gerçekleştirmesi lazım.

Fotoğraf Çekmek:
Bir tatil günü eşinizi dostunuz la beraber doğa gezisi yapa bilirsiniz. Bu gezi esnasında bolca fotoğraf çekebilir kitap okuyup müzik dinleyebiliriz. Fotoğraf çekme işinde para da kazanabilirsiniz. Fotoğraf güzel anıları saklamak için çok önemlidir. Stresli zamanlarınızda geçmişte yaşadığınız güzel anıları düşleye bilirsiniz bu anılarınız fotoğraf karelerinde saklanmışsa albümlere baka bilirsiniz. Her şeye rağmen hayat güzeldir ilkesiyle kendimizi motive etmeliyiz.   

Total hits: 1202845
Current hour hits: 194
Yesterday hits: 4504
Last 24 hours visitors: 973
Current hour visitors: 97
Recent guest(s): 10
Sitedeki fotoğrafların tüm hakları ve sorumluluğu fotoğraf sahiplerine aittir. Fotoğrafların sahiplerinden izin alınmadan kopyalanması ve kullanılması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre suçtur.